چرا مارول از بعضی فیلم ها کمتر حرف میزنه

بهترین فیلم های مارول

MARVEL

درباره مارول

مارول استودیوز (Marvel Studios‎) که بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ با نام مارول فیلمز (Marvel Films‎) شناخته می‌شد، یک استودیوی فیلم و سریال‌سازی آمریکایی است که در والت دیزنی استودیوز، بربنک واقع شده‌است. این استودیو به ریاست کوین فایگی از زیرشاخه‌های مارول اینترتینمنت و خود مارول اینترتینمنت به صورت کلی از سال ۲۰۰۹، از زیرشاخه‌های شرکت والت دیزنی است. اما در سال ۲۰۱۵ شرکت والت دیزنی مارول استودیوز را از زیر سایه مارول اینترتینمنت خارج کرد و دیگر زیرشاخه مارول اینترتینمنت به حساب نمی‌آید.

همچنین این شرکت بسیاری از فیلم‌ها و برنامه‌های ساخته شده اش را بر روی دیزنی پلاس پخش می‌کند

چرا مارول بعضی فیلم هاش رو حساب نمیکنه؟

اگر دقت کنید مارول استدیو به بعضی فیلم هاش از جمله  the amazing spiderman – venom-deadpool اهمیت زیادی قائل نیست در صورتی که شروع داستان مارول  و شناخته شدن برای اکثریت افراد از فیلم اسپادر من شروع شد!،ونوم به یکی از بهترین فیلم های مارول و سونی پیکچرز شد که فروش 700 میلیون دلاری رو رد کرد و جزو پرفروش ترین فیلم های ابر قهرمانی شد!و همینطور ددپول که رتبه دوم پرفروش ترین فیلم های امریکا رو گرفت و محبوبیت زیادی هم پیدا کرد!

با این حال توجه زیادی از مارول در این باره نمیبینیم.

چرا ادامه مرد عنکبوتی شگفت انگیز ساخته نشد؟

تقریبا همه مارول فن ها به اینکه چرا توی قسمت هایی که بعد از اسپایدرمن شگفت انگیز با بازی اندرو گریفیلد اومد ،چیزی راجعه به  اینکه حالا چند تا اسپایدرمن توی دنیا وجود داره چیزی گفته نشد و توی مجموعه های جدید تام هالند  در نقش پیتر پارکر بود! فکر میکنن…اصلا چرا بازیگر عوض شد؟اگر مثلا  یه اسپادرمن دوم وجود داره  چرا هیچ چیز راجعه به این موضوع گفته نشد؟!

داستان اینطوریه که «مرد عنکبوتی» در سال 1962 توسط «استن لی» خلق شد(تقریبا بیشتر ابر قهرمان ها و مارول مدیون این مرد هستن!)  ابتدا با مخالفت‌های زیادی از سوی مدیران شرکت مارول مواجه شد ولی بعد از یه عالمه تلاش بلاخره اسپایدر من رسمی شد.

بعد از مدت ها شخصیت پیتر پارکر یا همون اسپادرمن از طرف مارول طی قرارداد های به شرکت های زیادی امتیاز کاراکتر اسپادرمن رو فروخت و به طور رسمی بخش زیادی از سود این شخصیت دوست داشتنی رو به سونی پیکچرز واگذار کرد.و این شرکت اولین فیلم راجعه به این شخصیت رو تولید کرد.

طبق گفته مارول دلیل این کار برای عوض کردن موضوع داستان ها ،بازیگر جدید و یکسری تغییرات فیلم و امتیاز پخش  mcu بوده.با این حساب، تام هالند که به عنوان سومین مرد عنکبوتی انتخاب شده بود، و همچنین استقبال بیشتری هم از اون شد ،اولین بار در فیلم Captain America: Civil War در نقش  این کاراکتر حضور داشت و در نهایت اسپایدرمن مارول، با بازی تام هلند ادامه پیدا کرد و طرفداران را با گرفتن سپر کاپیتان شوکه کرد!بعضی خبر گذاری ها هم اعلام کردند اندرو گریفیلد (بازیگر دوم اسپایدرمن )با سونی پیکچرز به اختلاف خورده . به همین دلیل اخرین بازیگر تا به الان تام هالند انتخاب شده.

علت بی توجهی مارول به بعضی فیلم هایش

ددپول شخصیت ضد قهرمان مارول

دد پول در کل یه شخصیت وراج،شوخ،و یه ضد قهرمانه   این شخصیت  با ازادی عملی که خودش به خودش داده یه جورایی نخودیه و دقیقا به اون کارای که اونجرز توشون دخالت نمیکنه رو انجام میده.البته همیشه دردسر بدتری به وجود ماره  همین باعث شده  یه فیلم طنز بشه و یه جورایی با همه فیلم های مارول فرق داره، اصلا مثل مِمبر های مارول نیست!سرخود یه عالمه دردسر به وجود میاره تا توی خونه بیکار نشینه .با اینکه این فیلم رو به خاطر شوخ بودن ددپول دوست دارم ،ولی وقتی درباره ی محتوا ی اون فکر میکنم نتیجه میگرم که کاملا بی سر و ته و فقط صرفا برای خندیدنه. شاید دلیل اینکه  دد پول رو توی فیلم های مارول که تقریبا همشون زنجیر وار به هم متصل هستن جا نداده  این که شخصیت دد پول هیچ ربطی به اونجرز نداره و اگر  دقت کنید بیشترین توجه مارول به بهترین فیلمش یعنی اونجرز و شخصیت های این فیلمه. همینطور خود شخصیت ددپول که یه ضد قهرمانه و شعار “دنیا به اندازه‌ی کافی ابرقهرمان داره” رو انتخاب کرده ،دوست نداره جزو اونجرزباشه،این شخصیت رو از قصد اینطور طراحی کردن…هرچند که ایده طراحی اون از اسپادرمن گرفته شده،در مجموع کاراکتر دوستداشتنیه.باید به طرفدار های ددپول مژده بدم که قسمت3 ددپول قراره  ساخته بشه و به گفته مارول استدیو تا 2-3 سال اینده به پایان میرسه.(یکم زیاده.نه؟)

علت بی توجهی مارول به بعضی فیلم هایش

فیلم ونوم پتانسیل بهتر شدن رو داره

ونوم هم کاراکتری است که نه تنها مثل ددپول، ضدقهرمانِ وراج و شوخ و کله‌خراب و خشنی است، بلکه کاراکتری  که در جایگاه پسا سینمای ابرقهرمانی قرار می‌گیر، این فیلم با هدف تبدیل شدن به سرگرمی کسانی که از فیلم‌های یک ریتم ابرقهرمان‌محور و سالم که نقش اصلیشون ادم خوبان و ازشلوغی مارول خسته شده بودند ساخته شد.ونوم هم با اینکه تقریبا ایده جدیدی به حساب میومد داستانی بود که فراز از شروع فیلم بود و نشیب فیلم اخرش و این باعث شده بود به خاطر جدید بودن فیلم هیجان داشته باشیم وبعد از 30 دقیقه اول هیجانش عادی شده بود. میتونست به چیزای متفاوت تر و اکشن تری بپردازه…و باز هم مثل دد پول،این شخصیت ضد قهرمان،یک دو روی شروره که اگر “اددی ” اون رو کنترل نکنه کلی دردسر به وجود میاره ،در مجموع بعضی سکانساس های اون از فیلم های دیگه مارول الهام گرفتن،خب به  دلیل دو رو بودنش وارد اورنجرز نمیشه و در این صورت مارول بیشترین وقت رو برای شخصیت های مِمبر اونجرز میزاره…!

علت بی توجهی مارول به بعضی فیلم هایش